Nasıl Mekan Pinlenir?

PinGOin.net Nasıl Çalışır? 

Pingoin.net engelli ve farklı erişim kriterlerine sahip bireylerin erişebilecekleri sosyal mekanlardan haberdar olmalarını sağlayan online bir platformdur. 

Örneğin, tekerlekli sandalye kullanan birisi PinGOin’i ziyaret ederek şehrindeki engelli tuvaleti olan, rampası uygun, iç dolaşımı erişilebilir mekanları keşfedebilir. Platform, sadece engelliler için değil; çocuk, bebek ve evcil hayvan sahipleri ile farklı besin tercihleri olan bireyleri de kapsamaktadır. 

PinGOin, web sitesindeki mekan verilerini kendine destek olan gönüllülerinden alır. Gönüllüler ziyaret ettikleri mekanları bir engellinin gözüyle değerlendirerek profilde paylaşır. Böylelikle; sistem kullanıcı odaklı çalışır, paylaşılan bilginin güncel kalmasını sağlar ve sivil katılımı güçlendirir.

Nasıl Mekan Pinlenir? 

1 PinGOin.net web sitesine üye ol.

2 Mekan Pinle’ye tıkla

3 Mekanın konumu ve erişilebilirliği ile ilgili soruları cevapla

4 Yorum yap

5 Fotoğraf yükle

Dikkat etmen gereken detaylar: 

Soru başlıklarının yanında göreceğin bu işarete tıklayarak pinleme sırasında dikkat etmen gerekenler ile ilgili bilgi alabilirsin. 

Bazı sorular mekanı gözlemleyerek cevaplayabilirsin. Ancak bazıları için mekan personeline danışman gerekecek. Örneğin; ‘İşaret dili bilen personeliniz var mı?’, ‘Farkındalık projeleri yapıyor musunuz?’... Eğer soru sorman mümkün değilse bu kısımları boş bırakabilirsin. 

DİĞER SEÇENEĞİ: Eğer bizim sorularımızdan farklı bir özellik gözüne çarptıysa diğer kutucuğuna bu detayları yazabilirsin. 

KONUM: Mekanın Konumu bölümünde haritayı kullanmakta zorlanırsan, üst taraftaki adres bölümünü doldurman yeterli. 

FOTOĞRAF: Mekan pinlerken bir adet fotoğraf yüklemen gerekiyor. Pinleme işlemi bittiğinde sistem sana daha fazla fotoğraf yüklemen için bir seçenek sunuyor. Bu kısma mekanın erişilebilirliği ile ilgili verdiğin cevapları destekleyecek diğer fotoğrafları yükleyebilirsin. Eğer fotoğraflar yavaş yükleniyorsa, resimde gördüğün gibi, ‘orta’ seçeneğini seçerek süreci hızlandırabilirsin. 

BİR MEKAN ÖNCEDEN PİNLENMİŞ OLABİLİR: Bunu öğrenmenin yolu ana sayfada bulunan "Mekan Ara" kısmına pinlmek istediğiniz mekanın adını yazmaktır. Eğer mekan aramada çıkarsa aynı mekanı tekrar pinlemene gerek yok. Ancak mevcut pinlemenin doğru olup olmadığını kontrol edebilirsin. Bir değişiklik görürsen "Mekanda Bir Değişiklik mi Olmuş" butonunu kullanabilir veya yorum yapabilirsin. 

Bağımsız Erişime Katkın için Teşekkür Ederiz!

Sen mekan pinlerken, farklı erişim kriterlerine sahip kullanıcılar kendileri için uygun mekanlara erişiyor ve sosyal hayatta eşit erişime bir adım daha yaklaşıyor. Bu sebeple PinGOin topluluğuna dahil olduğun, mekan pinlediğin ve bağımsız erişime destek verdiğin için teşekkürler.

Bağımsız, Özgür ve Güvenli Erişime Destek Olmak ve Mekanı Pin’lemeye Başlamak için Tıkla!

Bize ulaşmak için:

www.pingoin.net                                  

Instagram : @pin.goin         |      Twitter: @pingoin_       |       Facebook: @pingoin.net

 

2023-11-25