PinGOin

cars
PinGOin olarak, ülke genelindeki engelli bireylerin ve özel ihtiyaca sahip insanların sosyal mekânlara (restoran/kafe, AVM, otel, sinema vb.) güvenle gidebilmeleri için çalışıyoruz.
cars

Websitemiz, kullanıcılara kriterlerine göre gidebilecekleri mekânları listelerken; mekânda bulunan ve bulunmayan özellikler hakkında da bilgi veriyor. Böylelikle kullanıcılarımızın olumsuz bir deneyimle karşılaşma ihtimalini azaltıyoruz.

cars

Sitemize gönüllülerimizin de katkılarıyla, her geçen gün daha fazla mekân ekliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında mekânların erişilebilirliğini test eden gönüllülerimiz sayesinde elde ettiğimiz erişilebilirlik bilgilerini kullanıcılarımız için web sitemizde paylaşıyoruz.

cars

Bu bilgi paylaşımlarının yanında mekânların erişilebilirliklerini artırmak için çeşitli çalışmalar ve iş birlikleri yapıyor, engelli bireylerin ve özel ihtiyaca sahip kişilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedefe elbette hep birlikte, çok çalışarak ulaşacağız.

Bizimle iş birliği yapmak, gönüllümüz olmak, bağımsız ve güvenli erişime katkı sağlamak için bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

İşletmecilere Ne Gibi Çözümler Sunuyoruz?

Gönüllülerimizle birlikte erişilebilir mekanları bulmanın ve paylaşmanın yanında erişilebilir mekanların sayısını artırmak için neler yapıyoruz biraz da bundan bahsedelim.

İHTİYAÇ ANALİZİ:

İlk adım olarak mekânların hitap etmek istediği kitle ve erişim türüne göre ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Her mekânın fiziksel özellikleri ve hizmet profili birbirinden farklı olduğu için mekan özelinde araştırmalar yapıyoruz. Araştırma sırasında mekânları hitap ettiği erişim türünden bir gönüllümüz ile birlikte birebir deneyimliyoruz. Örneğin, ortopedik engelli bireylerin erişimine daha uygun hale getirmek istediğimiz bir mekânda tekerlekli sandalye kullanıcısı bir gönüllümüz ile birlikte çalışarak onun geri bildirimlerini alıyoruz. Daha sonra mekân hakkında detaylı bir analiz raporu teslim ediyoruz. Bu raporda uygun olan mimari ve davranışsal iyileştirme önerilerini sunarken, PinGOin’in bu öneriler doğrultusunda sağlayabileceği hizmetlerden bahsediyoruz. Dileyen müşterilerimize uygulama hizmetlerimizi de sunarak, dönüşüm ve iyileştirmelerine yardımcı oluyoruz.

cars

Erişilebilirlik yüzdesi düşük mekanlara iki danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bunlardan birincisi mimari danışmanlık. Engelli rampası, engelli lavabosu, Braille alfabesi, bebek bakım alanları vb. gibi mekansal eksiklikleri iç mimar ekibimizle birlikte çözümlüyoruz.

cars

İkinci hizmetimiz ise, eğitim ve farkındalık danışmanlığı. Bu kapsamda mekan çalışanlarına davranış eğitimleri veriyoruz. Erişilebilir hale getirdiğimiz mekanları görsel anlamda destekleyerek, web sitemizde paylaşarak görünürlüğünü arttırıyoruz.

cars

Çalışmalarımız ve iş birliklerimizle, hayatı kolaylaştırmaya yönelik amacımıza ulaşmanın yanında işletmelere de müşteri profillerini artırma imkanı sunuyoruz. Her işletme, daha fazla müşteriye kendisine itibar kazandıracak bir yolla ulaşmak ister, bunu biliyoruz.